Sezóna 2017 pod lupou

30. prosinec 2017

Podívejme se společně na krátké shrnutí sezony 2017

Sezóna 2017 byla opět plná zajímavostí. Začátkem roku jsem jezdil téměř každý víkend v Anglii na akcích Arenacrossuk kde jsme měli vždy skvělé show ve vyprodaných arénách.

Ale letošní zima 2017 byla v Čechách opravdu velká, pro zimní sporty naprosto parádní, ale pro nás pro FMX jezdce to nebylo úplně to pravé ořechové a tak bylo potřeba vyrazit za tréninkem někam do tepla. Já se domluvil s mým kamarádem Maikel Melero a vyrazil jsem trénovat za ním do Španělska. 2.800 km autem nebylo málo, ale stálo to za to! Skvěle jsme 2 týdny trénovali a dokonce na posledních pár dnů tréninku tam přiletěl za námi trénovat i Pat Bowden z Austrálie což bylo naprosto parádní a naše poslední věta před odjezdem ze Španělska do Švýcarského Basileje na první závod mistrovství Světa NIGHT OF THE JUMPS zněla: ,,SEE YOU ON THE PODIUM,, ( Vidíme se na stupních vítězů ) a ono se nám to vážně povedlo! :) Vyhrál Maikel Melero, já byl druhý a Pat Bowden třetí, takže opravdu skvělý začátek sezóny!

Každopádně přeskočím do března a rovnou do Francie na akci Pecquencourt a přímo na moje narozeniny 12.března. A ani se neptejte, co jsem si nadělil k narozeninám? Na pětkrát jsem si zlomil nohu :( Naštěstí to nebyly velké zlomeniny a nebylo potřeba nic operovat. Ale 7 týdnů jsem musel odpočívat, takže jsem přišel o body v šampionátu mistrovství Světa. Každopádně v květnu jsem byl zpět a v plné síle. Zajezdil jsem na spoustě skvělých akcích jak tady u nás v ČR tak ve světě.

Začal jsem opět připravovat moje PILNÍKOVO POZDNÍ ODPOLEDNE 12 a to byly opět nervy vám povím! Jak celá příprava této akce, tak i samotná akce! Poprvé nám letos za 12 let pršelo! Ale vždy jen přeháňka a mě neuvěřitelně zahrálo, že lidi neodešli! Takže nakonec i to PILNÍKOVO POZDNÍ ODPOLEDNE bylo povedené. Po odpoledni jsem měl celé léto další show a závody po celém Světě téměř každý víkend. Stal jsem se letos opět již po čtvrté mistrem ČR a opět se zúčastnil pražských FMX GLADIATOR GAMES a heslo ,,NENÍ DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE ZÚČASTNIT SE,, jsem nechal doma, šel si tam pro vítězství a to se povedlo!

Každopádně 2 dny po této akci už jsem letěl velice namotivovaný do Číny do Šen-čenu na poslední letošní závod FIM mistrovství Světa NIGHT OF THE JUMPS a do tohoto závodu jsem nastupoval na pátém místě v celkovém pořadí. Ale věděl jsem, že to může být ještě hodně zajímavé, protože na 4.místo mi chyběly 2 body a na třetí i druhé asi 9 bodů. V Číně to byl dvoudenní závod, takže o to zajímavější! Po prvním dnu kdy jsem skončil celkově čtvrtý jsem se posunul i na čtvrté místo v celkovém pořadí a na třetí místo mi chyběly 4 body. A vzhledem k tomu, že v roce 2016 jsem skončil celkově čtvrtý v mistrovství Světa a třetí místo mi uteklo o 2 body, nechtěl jsem aby se to letos opakovalo. A tak jsem do druhého dne nastupoval s tím, že pro to udělám cokoliv, abych získal to třetí místo. Z kvalifikace jsem postoupil do finále a tam jsem to přehnal! Moudro ,,NĚKDY MÉNĚ JE VÍCE,, jsem zapomněl asi v šatně a poslední skok dokonce můj vlastní trik ,,CAPITAN PILAT FLIP,, jsem neustál a lehnul jsem. Hned jsem vyskočil ze země a věděl jsem, že je to v pytli! Srdce mi hned zalilo smutkem a po chvilce jsem teprve zjistil, že mi vypadlo rameno. Takže opět jsem letos oprášil mé zemědělské dovednosti a přivezl domů z celkového mistrovství Světa NIGHT OF THE JUMPS bramborovou medaili, tedy čtvrté místo!

Bohužel i to rameno byl malér a to bylo potřeba opravit! :) A tak v pondělí 13.11.2017 jsem se vrátil domů z Číny a již druhý den jsem šel na operaci ramene k panu doktoru Hospodárovi do Prahy na Malvazinky. Ten se opět pochlapil, skvěle mi opravil rameno za což mu moc děkuji! Já nyní odpočívám a začínám pomalu rehabilitovat na skvělé klinice ENDALA v Praze a jelikož nová sezóna mi začíná opět hned v lednu, takže ,,NENÍ ČAS ZTRÁCET ČAS,, :) Chtěl bych moc poděkovat sponzorům, rodině, všem co mi pomáhají a hlavně vám všem fanouškům za podporu! Moc si toho vážím! S pozdravem Petr